5 نکته مهم برای عکاسی در سفر

۵ نکته مهم برای عکاسی در سفر

نویسنده :Queen

۵ نکته مهم برای عکاسی در سفر

با شروع تابستان روز های سفر نیز شروع میشوند.یکی از تفریحات سفر عکاسی است.عکس گرفتن از مناظر طبیعت و جاذبه های گردشگری یکی از تفریحات کسانی می باشد که  اهل گردش و تفریح می باشند.

در هر سفر شما دوربین خودتون رو در آورید و از هر جایی عکس میگیرید و عکس ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارید.ولی در حقیقت در اکثر موارد عکسی که گرفتیم حتی ۱۰ درصد از آن چیزی که دیدیم و تجربه کردیم را هم به دیگران انتقال نمیدهد.در این نوشته ۵ نکته مهم برای عکاسی در سفر برای شما گذاشته ایم تا لذت ببرید.

5 نکته مهم برای عکاسی در سفر

۱ > عکس مناظر طبیعی
یکی از نکات مهم در عکاسی در عکس از مناظر طبیعی باید خط افق را در جای مناسبی قرار دهید.در بیشتر موارد یکی از این دو مورد انتخاب میشود : یا آسمان سطح بیشتری از عکس را می پوشاند یا پیش زمینه اگر آسمان معمولی بود خط افق را در یک سوم کادر قرار دهید ولی اگر آسمان ابری و جذاب بود خط افق را به یک سوم پایینی منتقل کنید.

5 نکته مهم برای عکاسی در سفر

۲ > طلوع و غروب خورشید

در عکاسی انتخاب زمان مناسب بسیار مهم است بیشتر عکاس ها هوای صاف را برای عکس گرفتن انتخاب میکنند ولی در واقع هوای ابری جذابیت بیشتری دارد آب و هوای  ابری وزش باد مه ابر در حال حرکت خورشی در حال غروب و یا طلوع رنگین کمان  را هیچ وقت از دست ندهید دوربین خود را برداری و شروع به گرفتن عکس کنید.
5 نکته مهم برای عکاسی در سفر

۳ > عکسی گرفتن از جاذبه های گردشگری
اکپریت عکاسان تمایل به عکس گرفتن بر اساس کارت پستال دارند.برخی دوست دارند از یک بنا عکس برداری کننند.در هر کشور بنا هایی وجود دارد که باعث جذب گردشگران میشود.
بیایید به جای اینکه عکس های تکراری از یک بنا بگیریم خلاق باشیم مثلا با گذاشتن چند عکس کنار هم کلاژ های مختلف و جذابی بسازیم.

5 نکته مهم برای عکاسی در سفر
۴ > عکاس گرفتن از مردم محلی
عکس از مردم محلی یکی از جذاب ترین بخش عکاسی در سفر میتواند باشد مردمی که در حال خرید هستند در حال غذا خوردن در رستوران و یا حتی کودکانی که در پارک ها در حال بازی اند.برای گرفتن این مدل عکس ها باید یک منطقه را انتخاب میکنید و همان جا منتظر سوژه می نشینید

5 نکته مهم برای عکاسی در سفر

۵ > عکس گرفتن از غذاهای محلی
از غذاها عکس بگیرید این کار خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرشو میکنین… به سراغ غذا های محلی برید .عکس گرفتن از این مدل خیلی راحته و خیلی هم جذاب و دوست داشتنی و همچنین این نکته را فراموش نکنید که باید خلاقانه عمل کنید.

۲ دیدگاه‌

  1. ناشناس گفت:

    جالب بود مرسی

  2. زهرا گفت:

    خیی جالب بودن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.