۳ میلیون دلار جایزه FBI برای دستگیری بوگاچف

نویسنده :مدیر

FBI هر سال لیستی از تبهکاران اینترنتی منتشر می کند و برای دستگیری آنها نیز جایزه‌هایی در نظر می گیرد، مجموع این جایزه‌ها در سال ۲۰۱۵ به ۴.۳ میلیون دلار می‌رسد و هکر روس ایوگِنی میخائیلویچ بوگاچف (Evgeny Mikhailovich Bogachev) در صدر لیست تبهکاران اینترنتی امسال قرار دارد. این هکر روسی از اسم‌های مستعاری نظیر Lucky12345, Pollingsoon و Slavic برای اهداف شوم خود استفاده می‌کرده است.

anonymous1-580x3251

یشترین جایزه در لیست هکرهای تبهکار FBI مربوط به سازنده بات‌نت Gameover zeus است، یعنی  بوگاچف روس است که اف‌ بی‌ آی مبلغ ۳ میلیون دلار برای دستگیری این تبهکار جایزه تعیین کرده است. اما به غیر از بوگاچف روس، نیکولا پاپِسکو (Nicolae Popescu) نیز در این لیست قرار دارد و  با ۱ میلیون دلار در گروه هکرهایی تحت تعقیبی قرار می‌گیرد که اف.‌بی‌.آی جایزه میلیون دلاری برای دستگیری آنها مشخص کرده است.

Gameover zeus

Gameover zeus سیستم‌‌عامل ویندوز را مورد هدف قرار می داد و بوگاچف با استفاده از آن توانست گذر واژه حساب‌های بانکی بیشتر از یک‌ میلیون کاربر را بدست آورد !! و بر اساس تخمین سازمان اف‌.بی‌.‌آی این هکر روس تاکنون بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار از این طریق کلاه‌برداری کرده است.بوگاچف بابت جرم‌های زیادی نظیر، توطئه، پول‌شویی و سرقت هویت افراد تحت تعقیب است ، در روسیه و اوکراین او را رهبر گانگسترهای اینترنتی تلقی می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.