کساد شدن بازار موبایل

بازار گوشی در کشور کساد می شود

نویسنده :Queen

کساد شدن بازار موبایل همانند بازار رایانه ، لپ‌تاپ و تجهیزات رایانه‌ای

کساد شدن بازار موبایل

در کشور طی ماه‌های اخیر بازار محصولات فناوری از جمله رایانه ، لپ‌تاپ و تجهیزات رایانه‌ای دچار رکود شدیدی در کشور بوده است.
با این حال انتظار نمی رفت که به دلیل نیاز بالا  به موبایل ، فروش گوشی دچار رکود نشود اما بر خلاف این انتظار رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و تجهیزات جانبی خبر از کسادی بازار گوشی می دهد.
رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و تجهیزات جانبی که افشار فروتن نام دارد در این باره می گوید : اکنون بازار موبایل هم به همین کسادی دچار شده و فعالان این بخش در موارد متعدد، برای رضایت مشتری حتی در مقطعی که بازار ارز دچار نوسان شد هم قیمت گوشی‌های تلفن همراه را بالا نبردند. اکنون شاید فعالان این بخش محصولات خود را با کمترین سود به عرضه برسانند، اما با این حال همچنان رونق چندانی در صنف دیده نمی‌شود و همکاران ما برای بهتر شدن شرایط بازار به انتظار نشسته اند.
قبلا هم این شرایط وجود داشت، اما اکنون این وضع وخیم‌تر شده است و شاید بهبود شرایط به یک شوک نیاز دارد. اکنون به نظر می‌رسد شرایط فروش به گونه‌ای است که فاقد جذابیت‌های کافی است و مردم را به خرید ترغیب نمی‌کند، اما در صورتی که شوکی به بازار وارد شود می‌توان رونق نسبی در بازار را داشت.تاثیرات لغو تحریم‌ها در آینده‌ای نه چندان دور موجب بهبود شرایط این بازار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.