شارژ کردن باتری موبایل با شکر

شارژ باتری گوشی با یک قاشق شکر !

نویسنده :Queen

شارژ کردن باتری موبایل با شکر

شارژ کردن باتری موبایل با شکر

این خیلی جالب است که برای شارژ گوشی خود که در حال تمام شدن است از یک قاشق شکر استفاده کنید تا برای ساعاتی دیگر شارژ داشته باشد !!نکته جالب تر این است که این مسئله حقیقت داشته و در حال تست است.
براساس تحقیقاتی که در ۴ سال گذشته توسط محققین MIT بدست آمد یک سیم از نانولوله‌های کربی ساخته شده در دو سر قرار دارد و با مواد قابل احتراق پوشش داده شده است.شکر برای گرم کردن نانولوله‌های کربنی استفاده شده تا در نهایت الکتریسیته تولید کند.

در تست های اولیه فقط از مقدار کمی از الکتریسیته تولید میشد .اکنون پروفسوری به نام Michael Strano کاری کرده که تولید الکتریسیته افزایش بیابد و طبق گفته محققین MIT این تیم توانسته اند دیوایسی قدرتمند بسازند که به اندازه باتری های معمولی انرژی تامین کند.این پروفسور گفته که در بهره وری موجب میشود تا یک روند از یک ایده کوچک به یک پروژه بزرگ تبدیل شود .این تکنیک به دیگر پروژه هایی که نیاز به تامین انرژی دارند کمک میکند.
وقتی این آزمایشات شروع شد این تیم از موادی با شدت احتراق بسیار بالایی استفاده کردند تا گرمای لازم آزمایش را تامین کند ولی بعد ها متوجه این موضوع شدند که شکر موجود در چغندر قند میتواند گرمای لازم را تامین کرده و باعث تولید  الکتریسیته برای تامین انرژی باتری موبایل شما شود.
نکته جالب این است که این منبع قدرت ، انرژی خود را ازدست نمیدهد و در واقع این دیوایس ها در مدت زمان نامحدودی این انرژی را حفظ کنند.
آقای کوروش کلانتر زاده از دانشگاه RMIT گفته اند :

ما می‌توانیم انرژی زیادی را به دست آوریم که از طریق باتری‌ها امکان‌پذیر نیست. برای مثال، سیستم موج ترموپاور می‌تواند برای تامین انرژی واحد‌های انتقال از راه دور در مراکز میکرو و نانویی مخابراتی استفاده گردد.

 

۲ دیدگاه‌

  1. سعید گفت:

    جالب بود ☺☺

  2. محمد گفت:

    یعنی عمل می کنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.