ثبت کانال های تلگرام در ساماندهی

آغاز ساماندهی کانال های تلگرام

نویسنده :مدیر

با توجه به افزایش استفاده از کانال های تلگرام ، شاید حجم بسیاری از اخبار غلط و شایعاتی هستیم که نظارتی بر آنان نیست ، بر این اساس شورای عالی مجازی تصمیمی در جهت نظارت بر اینگونه کانال ها گرفت که در حال حاضر اجرایی شده است . بر اساس این تصمیم کانالهایی که بیش از 5 هزار عضو دارند می بایست جهت اهراز هویت و ثبت کانال تلگرامی خود در ستاد ساماندهی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند.

ثبت کانال های تلگرام در ساماندهی

با توجه به افزایش استفاده از کانال های تلگرام که امروز سریع ترین رسانه می باشد و اخبار و اطلاعات دست اول جهان را با سرعتی فوق العاده به دست ما می رسانند ، شاید حجم بسیاری از اخبار غلط و شایعاتی هستیم که نظارتی بر آنان نیست ، و تقریبا از یک ماه گذشته شورای عالی مجازی تصمیمی در جهت نظارت بر اینگونه کانال ها گرفت که در حال حاضر اجرایی شده است . بر اساس این تصمیم کانالهایی که بیش از ۵ هزار عضو دارند می بایست جهت اهراز هویت و ثبت کانال تلگرامی خود در ستاد ساماندهی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام نمایند. و ادامه فعالیت برای کانال های شلوغ و پرجمعیت بدون مجوز غیر ممکن خواهد شد .

صاحبان این کانال ها می بایست از تاریخ ۷ بهمن لغایت ۷ اسفند سال جاری نسبت به ثبت کانال و احراز هوست در ستاد ساماندهی اقدام نمایند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مرتضی موسویان در این رابطه افزود : تا کنون بیش از ۱۱ هزار کانال تلگرام با بیش از ۵ هزار کاربر شناسایی شده است که مدیر این کانال ها موظف هستند که اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند. و امید بر این است که با راه اندازی این سامانه از بسیاری از کلاه برداری های اینترنتی و نشر محتویات غیر اخلاقی و شایعات در تلگرام که در حال حاضر محبوبترین مسنجر در کشورمان است جلوگیری شود.

در همین وضعیت که نظارت بر تلگرام در مراحل اجرایی است مسنجرهای بسیاری هستند که قصد جایگزین شدن تلگرام را دارند . آیا با اعمال نظارت بیشتر همانند ۲ سال پیش که وایبر با افت کیفیت جای خود را به تلگرام داد ، مجددا شاهد چنین تغییری خواهیم بود ؟

منتظر پیش بینی و نظرات ارزشمند شما در این رابطه هستیم .

۲ دیدگاه‌

  1. محمد گفت:

    اون زمان وایبر فرق داشت با الان. امروزه مردم تمام زندگیشون با تلگرام هست . حتی خیلی ها دارن از این راه پول در میارن هیچ برنامه ای نمی تونه جاش رو بگیره

  2. ناشناس گفت:

    ای بابا… کلا سرکاریه….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.