گوگل مپ استریت ویو

ثبت آلودگی توسط خودروهای استریت ویو گوگل

نویسنده :مدیر

از این پس خودروهای استریت ویو گوگل وظیفه جدید را بر عهده گرفته اند تا اطلاعات شرایط هوا را به وسیله ی سنسور های تعبیه شده ثبت کنند. این پروژه که با همکاری گوگل و شرکت Aclima  در هفته گذشته صورت گرفته است به وسیله ی سنسور های موجود میزان دی اکسید کربن متان و برخی آلودگی های دیگر را در هوای هر منطقه شناسایی می کند.

یکی از مدیران پروژه گوگل اِرث در این رابطه گفت :

 تعبیه نمودن سنسورهای تشخیص آلودگی هوا در خودروهای گوگل باعث می‌شود تا ساکنین محله‌های مختلف از هوایی که تنفس می‌کنند اطلاعات دقیق‌تری داشته باشند و همچنین مسئولین نیز می توانند تمهیداتی اتخاذ کنند تا آلودگی هوای کمتری ایجاد شود.

 

خودروهای استریت ویو گوگل

در حال حاضر سه دستگاه از خودروهای استریت ویو گوگل به این سنسور ها در شهر دِنوِر مجهز شده است، و تاکنون مجموع ۷۵۰ ساعت اطلاعات جمع‌آوری شده است. این طرح قسمتی از برنامه ناسا و آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا است تا اطلاعات دقیق‌تری از کیفیت هوا بدست آید. و در ضمن قسمتی از این اطلاعات در وب‌ سایت Aclima در معرض دید عموم قرار گرفته است.

این دو کمپانی در نظر دارند تا این طرح را گسترش داده و در مرحله بعدی خودروهای منطقه خلیج سانفرانسیسکو به این سنسورها مجهز شوند. البته مشخص نشده این طرح در فازهای بعدی در چه ابعادی قرار است اجرا شود؛ اما آنچه پیداست این است که اطلاعات باید به اندازه‌ای از نقاط مختلف جمع‌آوری شود تا دانشمندان محلی به دقت بتوانند راه‌حل‌های زیست محیطی مناسب برای کاهش آلودگی اتخاذ کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.