تاثیر تلفن های هوشمند بر خواب

مطالعه قبل از خواب با تبلت یا تلفن های هوشمند چه تاثیری دارد ؟

نویسنده :Queen

تاثیر تلفن های هوشمند بر خواب

تاثیر تلفن های هوشمند بر خواب

محققانی که در مورد تاثیر تلفن های هوشمند بر خواب مطالعه میکردند به تازگی دریافته‌ اند که دقایقی قبل از خواب ، مطالعه با تبلت و تلفن های هوشمند میتواند تاثیرات مستقیمی داشته باشد و موجب احساس خواب آلودگی کمتری در افراد شود.

این مطالعه بر روی ۱۶ فرد بین سنین ۲۲ تا ۳۲ انجام شده . در این مطالعات محققان سه شب را بررسی کرده اند .در سه شب اول افراد تا قبل از خواب با آیپد خود به مطالعه می پرداختند و در سه شب بعدی ۳۰ دقیقه قبل از خواب را به مطالعه با کتاب فیزیکی اختصاص میدادند.براساس تحقیقات محققان ، در سه شب اول امواج مغزی کاهش یافته وفعالیت‌های الکترونیکی مغزی ادامه یافتند.

محققین پیشنهاد میکنند که برای داشتن یک خواب آسوده و راحت ، قبل از خواب از تبلت یا تلفن خود به هیچ عنوان استفاده نکنید و برای مطالعه قبل از خواب از کتاب های فیزیکی استفاده کنید. مطالعه با تبلت ها قبل از خوابیدن بر روی نحوه خواب شما تاثیر میگذارد
محققین میگویند : کسی که با گوشی های هوشمند مطالعه میکند ، فعالیت مغزی اش نسبت به کسی که از کتاب های فیزیکی استفاده میکند متفاوت است.
نویسنده ارشد این مطالعات ، جین گرونلی میگوید :

از آنجایی که تابش نور تأثیرات هشدارگونه‌ای دارد، ما احساس خواب آلودگی کمتری را در کاربران آیپد‌ها نسبت به کاربرانی که قبل از خواب به مطالعه کتاب فیزیکی می‌پردازند مشاهده کرده ایم.

احساس خواب آلودگی در این افراد بسیار کم بوده ولی کاربران تلفن های هوشمند هم به خواب میروند و مطالعه از طریق تبلت ها موجب شده که کاربران ۳۰ دقیقه دیرتر به خواب بروند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.